PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | 157 Wybrane problemy zastosowania Electronic Data Interchange i Electronic Commerce | 467--473
Tytuł artykułu

Wpływ integracji systemów informatycznych na jakość prowadzonego biznesu

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wraz z rozwojem technologii informatycznych i postępującym poziomem informatyzacji przedsiębiorstw zaczęto dostrzegać konieczność współdzielenia danych i funkcji poprzez różne systemy informatyczne. Początkowo systemy informatyczne były tworzone w celu wsparcia konkretnego zagadnienia, takiego jak na przykład obsługa kadrowo-płacowa itd. Jednak po wdrożeniu w przedsiębiorstwie kilkunastu różnych systemów, które obsługiwały poszczególne dziedziny przedsiębiorstwa, okazywało się, że konieczne jest przeprowadzenie ich integracji, polegającej na umożliwieniu wymiany danych, dostępu do logiki biznesowej i innych działań. Tylko jednorodne środowisko współpracujących ze sobą systemów zapewnia skuteczne wsparcie zasadniczych obszarów działania przedsiębiorstwa odpowiadających za wyniki osiągane w prowadzonym biznesie. (abstrakt oryginalny)
EN
According to IT development and growing number of information systems in enterprise there is a need the data and functions should be shared between different systems. Initially, the information systems were created to support a single issue. (short original abstract)
Twórcy
Bibliografia
  • Ledwoch A.: Łączny koszt informatyki; Teleinfo 1-2
  • Marcinek T.: Jaka Integracja; Computerworld 02/02
  • Marcinek T.: Integracja, inspiracja; Computerworld 02/02
  • Integracja systemów informatycznych: Przekora mile widziana; Strategie 03-2002
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000013009

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.