PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2001 | 48 | 161--172
Tytuł artykułu

Obrazowanije teritorialnogo samouprawlienia w Polsze w 1990-2000 gody

Autorzy
Warianty tytułu
The Formation of Local Self-Government in Poland in Years 1990-2000
Języki publikacji
RU
Abstrakty
Artykuł jest skróconą wersją referatu wygłoszonego w Mińsku (marzec 2000 r.) na spotkaniu z pracownikami i studentami białoruskich jednostek naukowych. Zawiera próbę przeprowadzenia analizy różnorodnych przyczyn wprowadzania w życie poszczególnych etapów tworzenia i reformowania samorządu terytorialnego w Polsce, jak również ocenę spójności prawa samorządowego. Ponadto koncentruje się na przedstawieniu społecznego odbioru reform samorządowych. Przywrócenie instytucji samorządu terytorialnego na szczeblu gminy po 40 latach istnienia jednolitych struktur rad narodowych należy uznać za jedną z najbardziej udanych reform po 1989 roku. (streszczenie)
EN
The article analysed varied reasons of introduction individual stages of creation and transformation of local self-government in Poland. Moreover concentrate on social reception of self-government reform. One of the most successful reform after year 1989 was restoration of local self-government institution. (MP)
Rocznik
Tom
48
Strony
161--172
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000013770

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.