PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | 276
Tytuł artykułu

Budżetowanie i kontrola budżetowa w warunkach rachunku kosztów działań

Autorzy
Warianty tytułu
Budgeting and Budget Control in Activity Based Costing
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Praca zawiera opracowanie koncepcji procesu budżetowania i kontroli budżetowej w warunkach rachunku kosztów działań (Activity Based Costing). Przedstawiona koncepcja nie ogranicza się do budżetowania i kontroli w zakresie kosztów. Obejmuje również problemy optymalizacji i tryb konstrukcji budżetu głównego przedsiębiorstwa. Implementacja rachunku kosztów działań w przedsiębiorstwie nie zmienia ogólnych zasad budżetowania. Autor zwraca jednak uwagę, że zarówno w ramach analiz przedbudżetowych, jak i na etapie przygotowania i zatwierdzenia budżetu oraz w kontroli budżetowej (w szczególności na etapie rachunku wariacji kosztowych) jest wymagana modyfikacja wielu tradycyjnych rozwiązań z zakresu budżetowania i kontroli.
EN
The paper develops the budgeting and budget control procedures within the Activity Based Costing (ABC) concept. This concept extends to issues covering the general budget optimization and structure development. The implementation of activity based costing does not alter any of the general budgeting principles. However, a considerable modification of many traditional budgeting and controlling solutions is required within the framework of drafting the budget and then when the budget is adopted and controlled. (J.W.)
Rocznik
Strony
276
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000014620

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.