PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1996 | 5 | nr 2 | 19--42
Tytuł artykułu

Do Market Imperfections in Economies in Transition Matter: a CGE Analysis for Poland

Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
A CGE model with market imperfections and increasing returns to scale as applied to Poland is presented and discussed. The inclusion of market imperfections into the model is justified on the grounds of analysis of industrial structure and adjustment pattern during transition. The results of the simulation (trade liberalization) as compared to pefectly competitive case show that market imperfections matter but the differences of result are not that spectacular as sometimes quoted in the literature.
Zaprezentowano i przedyskutowano model CGE (Computable General Equilibrium) z niedoskonałą konkurencją i rosnącym efektem skali dla gospodarki polskiej. Włączenie niedoskonałej konkurencji do modelu uzasadniono na gruncie analizy struktury przemysłowej i ścieżki dostosowawczej w okresie transformacji. Wyniki symulacji na modelu w porównaniu z modelem zakładającym konkurencję doskonałą pokazują, że założenie konkurencji niedoskonałej jest uzasadnione, choć zróżnicowanie wyników nie jest tak spektakularne, jak przedstawia się w literaturze.
Czasopismo
Rocznik
Tom
5
Numer
Strony
19--42
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000103622

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.