PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 2 | 87--102
Tytuł artykułu

Sojusz międzysektorowy na przykładzie porozumień bankowo-ubezpieczeniowych. Porównanie doświadczeń polskich z zachodnioeuropejskimi

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule zostały przedstawione podstawowe przesłanki sprzyjające zawieraniu sojuszy strategicznych pomiędzy bankami a instytucjami ubezpieczeniowymi. Szczególną uwagę zwrócono na efekt synergii, redukcję kosztów i możliwość rozszerzenia dotychczasowej oferty produktowej w warunkach wysokiej konkurencji. Następnie zostały przedstawione najczęściej występujące przykłady produktów bankowo-ubezpieczeniowych w Europie Zachodniej wraz z przeglądem największych instytucji działających na tym rynku. W oparciu o doświadczenia zagraniczne, dokonano analizy sojuszy bankowo-ubezpieczeniowych w Polsce. W podsumowaniu zwrócono uwagę na nowość tego zjawiska na polskim rynku i znaczne różnice w procesie związywania i funkcjonowania tego typu porozumień w Europie Zachodniej i w Polsce.
Rocznik
Numer
Strony
87--102
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000108537

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.