PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2001 | nr 1 | 16--20
Tytuł artykułu

Usprawnianie jakości podejmowane przez spółki z udziałem kapitału zagranicznego w Polsce (próba identyfikacji na podstawie badania empirycznego)

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem opracowania jest zwrócenie uwagi polskim organizacjom gospodarczym, iż przedsiębiorstwa, w których lokowany jest kapitał zagraniczny, poważnie traktują zagadnienia usprawniania jakości. Osiągnięcia spółek z udziałem kapitału zagranicznego na polskim rynku nie są wynikiem jedynie łatwego dostępu do tanich kredytów i ulg podatkowych, ale także stosowaniu metod zarządzania, w tym zarządzania jakością. W artykule przedstawiono wyniki badań, którymi objęto przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe z listy największych inwestorów zagranicznych w Polsce opracowanej przez PAIZ oraz przedsiębiorstwa o kapitale zakładowym mniejszym niż 1 mln USD z tzw. grupy regionalnej obejmującej woj. bydgoskie, toruńskie i włocławskie (obecnie kujawsko-pomorskie)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
16--20
Opis fizyczny
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000110199

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.