PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2001 | nr 2 | 9--13
Tytuł artykułu

Przesłanki wdrażania systemów zintegrowanych (diagnoza przeprowadzona na podstawie badań w przedsiębiorstwach działających na rynku dóbr produkcyjnych)

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Od kilku lat krajowe firmy wprowadzają systemy sekwencyjne uzyskując certyfikat na system zintegrowany. Z reguły pierwszym etapem jest wprowadzenie systemu zapewnienia jakości w oparciu o wymagania standardów ISO 9001. Następny etap rozwoju wiąże się z wdrożeniem innych narzędzi systemowych tj: system zarządzania środowiskowego, system zarządzania bezpieczeństwem, systemy branżowe wymagane przez klientów. Takie postępowanie niesie za sobą wiele korzyści ale także przysparza firmom dodatkowych trudności. Zagadnienia te są przedmiotem rozważań autorów. W artykule zamieszczono wyniki przeprowadzonych badań ankietowych na przełomie maja i czerwca 2000 roku wśród firm działających na rynku dóbr produkcyjnych, które uzyskały certyfikat ISO 9001.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
9--13
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000110486

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.