PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | nr 3 | 47--62
Tytuł artykułu

Reakcja aktywów banków komercyjnych na instrumenty oddziaływania banku centralnego : Rozważania na temat funkcjonowania kredytowego kanału transmisji polityki pieniężnej w Polsce w latach 1995-1999

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Mechanizm transmisji polityki pieniężnej zdefiniowano jako wzajemnie powiązane ze sobą zachowania instytucji i jednostek ekonomicznych stanowiących drogę, poprzez którą polityka banku centralnego wpływa na decyzje cenowe i produkcyjne podmiotów ekonomicznych. W artykule przedstawiono problemy dotyczące zagadnień homogeniczności aktywów bankowych w świetle teorii oraz koncepcję kredytowego kanału transmisji polityki pieniężnej i porównano ją z koncepcją kanału stóp procentowych. Przedstawiono doświadczenia Polski, w latach 1995-1999, dotyczące empirycznej weryfikacji teorii kredytowego kanału transmisji. We wnioskach podkreślono między innymi, iż bank centralny wpływa nie tylko na stopy procentowe ale i na strukturę bilansów banków komercyjnych.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
47--62
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000111477

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.