PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | nr 1-2 | 81--87
Tytuł artykułu

Specyfika gospodarki i finansów samorządu terytorialnego w warunkach polskich : Kierunki wykorzystania przez bank specyfiki samorządowej

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Omówiono współpracę banków z poszczególnymi ogniwami struktur samorządowych w Polsce oraz odpowiednie do tego regulacje prawne. Z punktu widzenia banków najmniejsze znaczenie ma urząd wojewódzki. Współpraca z samorządem wojewódzkim to możliwości doradztwa finansowo-ekonomicznego np. zaproponowanie utworzenia, z udziałem swego kapitału i innych jednostek samorządowych, ośrodków rozwoju przedsiębiorczości. W obszarze współpracy z władzami samorządu województwa bank może oddziaływać na radnych w sprawie finansowania rozwoju regionu. Na zarząd województwa również może oddziaływać w sprawie kierunków rozwoju i jego finansowania. Ponieważ samorząd prowadzi politykę rozwoju regionu ma dla banku znaczenie marketingowe. Współpraca związana z rozwojem może istnieć także z władzami samorządu powiatowego. Może oddziaływać na zarząd w sprawach projektowania jego rozwoju.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
81--87
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000111506

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.