PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2001 | nr 4 | 39--44
Tytuł artykułu

Analiza rynku bilansującego energii elektrycznej w Polsce : Punkt startowy i rozwój dobowo-godzinowego rynku bilansującego

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W pierwszej części artykułu przedstawiono wstępną porównawczą analizę zmian struktury pokrycia zapotrzebowania przedsiębiorstw dystrybucyjnych z rynku systemowego, wykorzystując do tego dane z sierpnia 2000 i 2001. Zwrócono uwagę na zagrożenie dla działalności Giełdy Energii, jakim jest brak płynności obrotu. Podkreślono, że jednym z rozwiązań do rozważenia jest ustanowienie tzw. market markers, którzy na podstawie umowy z giełdą zobowiązywaliby się do utrzymywania koniecznej płynności obrotów w tym segmencie rynkowym. Drugą część artykułu poświęcono zagadnieniu kształtowania się cen energii elektrycznej na rynku bieżącym we wrześniu 2001 r. (w segmencie giełdowym i bilansującym), co ilustruje pierwsze doświadczenia z działania dobowo-godzinowego rynku bilansującego.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
39--44
Opis fizyczny
Twórcy
autor
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000113323

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.