PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2002 | nr 3 | 53--59
Tytuł artykułu

Cele, budowa i sposób funkcjonowania systemu STEP 1 oraz założenia dotyczące sposobu funkcjonowania projektowanego systemu - STEP 2

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule podjęto próbę przedstawienia celów, budowy i sposobu funkcjonowania pierwszego detalicznego transgranicznego systemu rozliczeniowego, który powstał w Europie. System STEP 1 rozlicza niskokwotowe płatności w euro na bazie netto przy wykorzystaniu infrastruktury technicznej systemu EURO 1. Został on opracowany i wprowadzony przez EBA (Euro Banking Association). System ten rozpoczął działalność operacyjną 20 listopada 2000 r. Nazwa systemu jest skrótem słów "straight through euro payment", które można przetłumaczyć jako automatyczne płatności w euro. W artykule zostały również przedstawione założenia dotyczące zasad funkcjonowania opracowywanego obecnie systemu STEP 2 także przeznaczonego do rozliczania transgranicznych detalicznych płatności w euro. Zostanie on uruchomiony za kilkanaście miesięcy.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
53--59
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000114160

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.