PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2004 | nr 1 (22) | 39--52
Tytuł artykułu

Profil oceny banku stosowany w procesie monitorowania banków korzystających z pożyczek udzielonych przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Jednym z zadań Bankowego Funduszu Gwarancyjnego jest sprawowanie funkcji kontrolnej w związku z udzielaniem pomocy finansowej podmiotom objętym systemem gwarantowania. Dokonano charakterystyki Profilu Oceny Banku służącego identyfikacji źródeł generowania ryzyka i czynników kształtujących to ryzyko. Wyodrębniono sześć obszarów działania banku, które są poddawane badaniu celem identyfikacji źródeł ryzyka: obszar adekwatności kapitałowej, obszar efektywności działania, obszar kosztów działania, obszar jakości należności, obszar struktury bilansu, obszar płynności. Badanie przeprowadzono na próbie 36 banków komercyjnych i spółdzielczych korzystających z pożyczek z funduszu pomocowego według stanu na 30 września 2003 r.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
39--52
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • T. Bugajny, System Oceny Ryzyka związanego z pożyczkami udzielonymi bankom przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny wykorzystywany do celów monitorowania, Bezpieczny Bank nr 4(19) 2002, s. 9-22.
  • Ustawa o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym z dnia 14 grudnia 1994 r. – Dz.U. z 1995 r. Nr 4, poz. 18.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000120465

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.