PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2004 | nr 1 | 107--149
Tytuł artykułu

Program prywatyzacji majątku Skarbu Państwa do roku 2006 : Dokument przygotowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa, przyjęty przez Radę Ministrów 18 listopada 2003 r.

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Program prywatyzacji majątku Skarbu Państwa do roku 2006 jest dokumentem określjącym strategię rządu w zakresie przekształceń własnościowych w polskiej gospodarce. W dokumencie znalzły się również założenia docelowego kształtu sektora państwowego. Punktem wyjścia dla jego określenia jest informacja o zasobach majątku, jakim dysponuje Skarb Państwa. Przedstawiono także zamierzenia dotyczące zasobów mienia państwowego, które można przeznaczyć do prywatyzacji do roku 2006. Na tym tle pokazano skalę zobowiązań Skarbu Państwa wynikających z regulacji ustawowych, których realizacja związana jest z przychodami z prywatyzacji. Dokument przedstawia także uwarunkowania procesu przkształceń własnościowych w najbliższych latach. Jego istotny element stanowią programy restrukturyzacji strategicznych sektorów polskiej gospodarki zapisane w Strategii Gospodarczej Rządu "Przedsiębiorczość - Rozwój - Praca". Efektem realizacji "Programu prywatyzacji majątku Skarbu Państwa do roku 2006" powinno być osiągnięcie zasadniczego celu polityki prywatyzacyjnej: poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw i restrukturyzacji polskiej gospodarki.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
107--149
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000120800

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.