PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2004 | nr 2 | 120--142
Tytuł artykułu

Plan racjonalizacji wydatków społecznych : Dokument przygotowany w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, przyjęty przez Radę Ministrów 27 stycznia 2004 r.

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Plan racjonalizacji wydatków społecznych jest ostatnim etapem planowania realizacji rządowego "Programu uporządkowania i ograniczenia wydatków publicznych", przyjętego 8 października 2003 r. W niniejszym dokumencie przedstawiono szczegółową propozycję działań zmierzających do wdrożenia procesu zmian w systemie świadczeń społecznych. Działania te oparte są o rekomendacje wynikające z przyjętego przez Radę Ministrów 20 stycznia 2004 r. dokumentu "Wyniki debaty publicznej" dotyczącej "Programu racjonalizacji wydatków społecznych". Rekomendacje te zostały zebrane w pięć grup tematycznych: wiek emerytalny, aktywizacja zawodowa osób starszych, świadczenia z ubezpieczenia społecznego, świadczenia z ubezpieczenia społecznego, aktywizacja i społeczna osób niepełnosprawnych, ubezpieczenia społeczne rolników. Celem zaproponowanych działań jest nie tylko ograniczenie wydatków publicznych, ale przede wszystkim dążenie do podwyższania - bardzo niskiego - wskaźnika zatrudnienia i ograniczenie sfery ubóstwa.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
120--142
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000120803

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.