PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2004 | nr 1 | 32--39
Tytuł artykułu

Informacja w procesie przygotowań małych i średnich przedsiębiorstw do funkcjonowania na rynku Unii Europejskiej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule przedstawiono wyniki przeprowadzonego przez Instytut Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji w połowie 2003 r. badania przedsiębiorstw przemysłu spożywczego i firm handlowych zajmujących się dystrybucją żywności. Badanie to miało na celu przedstawić zaangażowanie polskich przedsiębiorstw w procesie przygotowań do akcesji. Zbadanych zostało 300 dobranych celowo przedsiębiorstw należących do sektora małych i średnich przedsiębiorstw zlokalizowanych w różnych regionach kraju, funkcjonujących na podstawie różnych form prywatnych, o różnej własności kapitału założycielskiego i stażu rynkowym.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
32--39
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Communication form the Commision to the Council, the European Parliament, the European Economie and Social Commitee and the Commitee od the Regions - Internal Market Strategy, Priorities 2003-2006, Commision of the European Communities, Brussels, 07.05.2003, COM (2003), 238 final.
  • "Gazeta Samorządu i Administracji" 2003, nr 21, s. 35.
  • Gotowość sektora przedsiębiorstw do akcesji, KIG, Biuro ds. Unii Europejskiej, marzec 2003.
  • U. Kłosiewicz-Górecka, B. Słomińska, Przygotowanie małych i średnich przedsiębiorstw do integracji z Unią Europejską (na przykładzie rynku artykułów żywnościowych), IRWiK, Warszawa 2003 (maszynopis powielony).
  • M. Trojański, Myśl globalnie. Konkurencyjność MŚP na rynku europejskim, "Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw" 2003, kwiecień.
  • Wywaiad udzielony G. Mroczkowskiem przez M. Strużyckiego na temat sytuacji polskich kupców w związku z wejściem Polski do Unii Europejskiej (Super Kontekty Biznesowe 2003, nr 5).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000120877

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.