PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2004 | nr 9 | 26--33
Tytuł artykułu

Wynalazczość w dziedzinie obronności

Warianty tytułu
Inventiveness in the Military Sector
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Członkostwo Polski w NATO i w Unii Europejskiej nakłada obowiązek dostosowania przepisów o ochronie dóbr niematerialnych do zmieniających się warunków. Dotyczy to także resortu obrony narodowej, który coraz częściej wykorzystuje nowe technologie. W artykule przedstawiono kształtowanie się systemu wynalazczości z zakresu obronności państwa w aspekcie integracji z NATO i z UE.
EN
Poland's membership in the NATO imposes on us a duty to adjust regulations concerning the protection of intangible assets to changing conditions. It also refers to the military sector which more and more often takes advantage of modern technologies. The article presents the development of the system of inventions in the military sector in an aspect of our access to the NATO an EU.(original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
26--33
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Antoszkiewicz J., Racjonalizacja wyrobu, Państwowy Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych, Warszawa 1984.
  • Karpowicz A., Poradnik prawny dla ludzi twórczych: prawo autorskie, prasowe, wynalazcze, o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wyd. ABC, Warszawa 1995.
  • Koch M., Podstawowe procesy gospodarcze na szczeblu OW(RSZ), ZTiOG i ich charakterystyka, Wyd. Sztab Generalny WP, Warszawa 1984.
  • Kotarba W., Dobra niematerialne w gospodarce, Wyd. Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle ORGMASZ, Warszawa 1997.
  • Kotarba W., Ochrona własności przemysłowej w gospodarce polskiej w dostosowaniu do wymogów Unii Europejskiej i Światowej Organizacji Handlu, Wyd. Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle ORGMASZ, Warszawa 2000.
  • Rybiński J., Istota i znaczenie ochrony dóbr niematerialnych dla resortu obrony narodowej, Myśl Wojskowa, Nr 1/2003 r.
  • Semprich Ż., Obowiązek ochrony informacji, „Rzeczpospolita", Nr 50 z l marca 1999 r.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000122057

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.