PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2003 | nr 3(14) | 61--67
Tytuł artykułu

Czy Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej rzeczywiście wpłynie na wzmocnienie statusu prawa wglądu do dokumentów instytucji Wspólnot Europejskich?

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zwrócono uwage, że przyznane na podstawie przepisów wspólnotowych prawo wglądu obywateli do dokumentów instytucji Unii Europejskiej, tj. Parlamentu Europejskiego, Rady Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej, tylko wówczas może być efektywnym instrumentem kontroli działania tych instytucji przez obywateli, jeżeli instytucje zobowiązane do udostepniania informacji działają w granicach obowiązujących przepisów, w tym ściśle interpretują wyjątki umożliwiające odmowę udostępnienia dokumentów będących w ich posiadaniu. Interpretacja tych przepisów należy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości oraz Sądu Pierwszej Instancji. W artykule przedstawiono orzeczenia Trybunału w dwóch sprawach rozstrzyganych na gruncie decyzji Rady i Komisji, a następnie dokonano poównania tych orzeczeń.
Rocznik
Numer
Strony
61--67
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000122332

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.