PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | nr 3 | 20--23
Tytuł artykułu

Kontradyktoryjne postępowanie sądowe w sporach pracowniczych po zmianie k.p.c.

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autorka omawia zmiany wprowadzone ustawą z 2 lipca 2004 r. do przepisów kodeksu postępowania cywilnego dotyczących orzekania w sprawach o roszczenia pracownika ze stosunku pracy. Najważniejsza z tych zmian polega na wyeliminowaniu przepisu zobowiązującego sąd pracy do orzekania w wyroku o wszystkich roszczeniach, które wynikają z faktów przytoczonych przez pracownika, także tych nieobjętych jego żądaniem. Autorka krytycznie ocenia te regulacje, jako osłabiające pozycję pracownika.
Rocznik
Numer
Strony
20--23
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • F. Baur, Współczesne przemiany w procesie cywilnym, „Państwo i Prawo" 1973, nr 3.
  • T. Ereciński, J. Gudowski, M. Jędrzejewska, Komentarz do Kodeksu postępowania cywilnego. Część pierwsza. Postępowanie rozpoznawcze, t. l, red. T. Ereciński, Warszawa 1999, s. 846.
  • M. Storme, Ujednolicenie zasad cywilnego prawa sądowego w Europie (w:) Jednolitość prawa sądowego cywilnego a jego odrębności krajowe, Materiały Międzynarodowego Sympozjum Prawa Cywilnego Sądowego, red. M. Sawczuk, Lublin 1997, s. 354.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000123656

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.