PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2005 | nr 4 | 22--26
Tytuł artykułu

Koszty kształcenia na studiach wyższych jako problem badawczy

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule dokonano próby oceny wielkości udziału państwa w finansowaniu kształcenia wyższego w Polsce na tle innych krajów UE oraz oszacowano indywidualne wydatki studentów związane z kształceniem na przykładzie Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ponoszone bezpośrednio przez studentów. Postawiono również tezę, że koszty indywidualne ponoszone na studiach dziennych i zaocznych są porównywalne. Na koniec wyciągnięto wnioski dotyczące finansowania kształcenia w Polsce, poczyniono wskazania dla polityki państwa w zakresie inwestycji w kształcenie wyższe oraz zaproponowano dalsze wątki do dyskusji i badań.
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
22--26
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Czapiński J., Panek T. (2003), Diagnoza społeczna 2003, Wyższa Szkota Finansów i Zarządzania, Warszawa.
  • Dietl J., Sapijaszka Z., red. (2003), Oczekiwania biznesu wobec wyższych studiów menedżerskich, materiały konferencyjne, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Łódź.
  • Dylus A. (2004), Komercjalizacja publicznego szkolnictwa wyższego. Dylematy moralne, referat wygłoszony 21.10.2004 r. w N.P. Prakseologii, Warszawa.
  • Samuelson R, Nordhaus W.D. (1996), Ekonomia, PWN Warszawa.
  • Szabłowski J. (2004), O kosztach kształcenia raz jeszcze, Forum Akademickie, http://www.forumakad.pl/archiwum/2004/01/artykuly/13-polemiki.htm
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000126533

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.