PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | nr 4 | 3--5
Tytuł artykułu

Przedwojennych organizatorów wizja społeczeństwa i polityki gospodarczej

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule przybliżono poglądy polskich pionierów naukowej organizacji okresu międzywojennego w zakresie wizji struktury społecznej oraz stosunku do zasad polityki gospodarczej. Zwrócono uwagę, że ich wizja społeczeństwa była bliska myśleniu o społeczeństwie właściwemu pozytywistycznej inteligencji. Natomiast określając swój stosunek do roli państwa w gospodarce, pionierzy naukowej organizacji opowiadali się za rozwiązaniami liberalnymi, ograniczeniem roli państwa i minimalizowaniem wszelkich ograniczeń oraz koncesji, gdyż to nie tylko wpływało na pogorszenie warunków prowadzenia działalności gospodarczej, lecz także sprzyjało nadużyciom i korupcji.
Rocznik
Numer
Strony
3--5
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Piotr Górski: Między inteligencką tradycją a menedżeryzmem. Studium kształtowania środowiska naukowej organizacji, jego ideologii i działań organizatorskich w Polsce międzywojennej. Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2005.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000094165036

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.