PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | nr 6 | 45--51
Tytuł artykułu

Dyrektywa w sprawie podejmowania i prowadzenia działalności przez instytucje kredytowe

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Dyrektywa w sprawie podejmowania i prowadzenia działalności przez instytucje kredytowe, jest najważniejszym aktem prawnym Unii Europejskiej, regulującym działalność bankową na jej obszarze. Dyrektywa znana powszechnie jako dyrektywa konsolidacji bankowej (ang. Banking Consolidation Directive) jest aktem kodyfikującym i łączącym w jeden tekst siedem dyrektyw, ustanowionych przez organy Unii Europejskiej, dotyczących zagadnień związanych z prowadzeniem działalności bankowej przez instytucje kredytowe.
Rocznik
Numer
Strony
45--51
Opis fizyczny
Twórcy
autor
Bibliografia
  • Guide to the Case Law of the European Court of Justice on Articles 49 et seq. EC Treaty: Freedom to Provide Services, dostępny na stronie: http://europa.eu.int/comm/inter-nal_market/services/principles_en.htm
  • http://www.law.uj.edu.pl/users/kpe/twe.doc
  • Schnyder, Europäisches Banken- und Versicherungsrecht, Heidelberg 2005, s. 37
  • Zapadka, Niemierka, Charakterystyka europejskiego systemu bankowego-zagadnienia instytucjonalno-prawne, "Bank i Kredyt", listopad-grudzień 2003, s. 33.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000095256040

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.