PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | nr 3 | 67--87
Tytuł artykułu

Rachunek kosztów w średnich przedsiębiorstwach produkcyjnych północnej Polski - stan i kierunki zmian

Warianty tytułu
Current Accounting Cost Practise and its Associated Trends for Intermediate Manufacturing Companies in Northen Poland
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem jego jest ustalenie roli funkcjonującego w podmiotach średnich rachunku kosztów oraz przewidywanych kierunków jego zmian, zarówno w aspekcie możliwych do zastosowania systemów jak i obszarów pomiaru informacji. Jak wynika z otrzymanych odpowiedzi, w przedsiębiorstwach średnich badanych trzech województw nadal występuje małe wykorzystywanie nowych metod rachunku kosztów charakterystycznych dla rachunkowości zarządczej. Jednakże funkcjonowanie organizacji w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku będzie w przyszłości zasadniczym powodem wprowadzania licznych modyfikacji w obecnych systemach rachunku kosztów w tej grupie podmiotów i to bez względu na pojawiające się w praktyce problemy związane z ich wdrażaniem.(oryg. streszcz.)
EN
This article is the second part of the analysis introducing the results of empirical research conducted in Poland during 2000-2001. Hence, the subject of this paper shows the current role of cost accounting practice and its anticipated trends in intermadiate companies. (original abastract)
Rocznik
Numer
Strony
67--87
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Szadziewska A.(2002), Rachunek kosztów w przedsiębiorstwie produkcyjnych północnej Polski - stan i kierunki zmian, Zeszyty Teoretyczne Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce nr 9 (65), Warszawa.
  • Szadziewska A. (2004), Rachunek kosztów w małych przedsiębiorstwach produkcyjnych północnej Polski - stan i kierunki zmian, Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Gdańskiego, Prace i Materiały Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego nr 2, Sopot.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000099655711

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.