PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | nr 8 | 11--13
Tytuł artykułu

Strategia błękitnego oceanu (cz. III)

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Typowy plan strategiczny wygląda następująco: rozpoczynamy od badań rynkowych, które pokazują, jaka jest sytuacja w branży, następnie analizujemy konkurencję, wskazujemy, na jakiej płaszczyźnie warto dokonać ulepszeń (zwiększenie udziału w rynku, omówienie barier wejścia/wyjścia w nowe segmenty, sposoby redukcji kosztów itp.). Do tego dołączamy przewidziany budżet, biznesplan, mnóstwo wykresów i tabel. Na podstawie tych danych budowana jest strategia, najczęściej przez specjalistów nie znających siebie nawzajem lub nie mogących dojść do porozumienia. Ich zadaniem jest przetwarzanie danych i wypełnianie wolnych pól w planach. Tymczasem nikt nie myśli o tym, jak wyjść poza chęć konkurowania i stworzyć ciekawszą, porywającą strategię. To dlatego zdaniem autorki tak niewiele planów na papierze okazuje się strzałem w dziesiątkę.
Rocznik
Numer
Strony
11--13
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Breen B. (2002), Fellows (2002), Federation of Atomic Scientists (2001), United States Air Force (2002) w: Kim W. Chan, Mauborgne R., Blue Ocean Strategy. How to create Uncontested Market Space and Make the Competition Irrelevant, Harvard Business School Press, 2005.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000102767736

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.