PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | nr 12 | 74--76
Tytuł artykułu

Archetyp dla marki: świętoszek czy buntownik?

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autorka pisze, że każda świadomie zarządzana marka posiada swoją tożsamość, a więc ściśle określony zbiór cech, wartości, sygnałów, które chce przekazać swoim nabywcom. Tożsamość marki komunikowana jest otoczeniu różnymi kanałami - poprzez nazwę marki, symbole wizualne, opakowanie, reklamę i inne działania promocyjne. Tożsamość jest więc sygnałem o marce wysyłanym do rynku docelowego przez przedsiębiorstwo. To, co rynek docelowy odbiera, to wizerunek marki. W związku z tym, że sygnał po drodze ulega wielu zniekształceniom (nabywcy nie są w stanie śledzić wszystkich komunikatów o marce, różnie interpretują odbierane sygnały, konkurencja zakłóca sygnał itp.), odbiór marki przez nabywców (a więc jej wizerunek) może różnić się od tożsamości marki, a więc tego, co przedsiębiorstwo zamierzało przekazać. Analizowanym w artykule atrybutem marki jest jej osobowość.
Rocznik
Numer
Strony
74--76
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • M. Mark, C.S. Pearson: The Hero and the Outlaw: Building Extraordinary Vrands Through the Power of Archetypes, McGraw-Hill 2001
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000109915839

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.