PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | nr 6 | 7880
Tytuł artykułu

Niekodeksowe rozwiązania

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Pracodawcy działający w warunkach nasilającej się konkurencji w coraz mniejszym stopniu są zainteresowani wynagradzaniem pracowników za samo przychodzenie do pracy. Nie widzą potrzeby płacenia najpierw za czas zakonspirowanego wypoczynku w firmie wynikającego ze zmniejszonego zapotrzebowania na pracę, a następnie za nadgodziny w sytuacjach, gdy zadań jest więcej. Dążąc do efektywnego wykorzystania czasu pracy są zmuszani wybierać takie rozwiązania, o których milczą kodeksowe przepisy.
Słowa kluczowe
Rocznik
Numer
Strony
7880
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • A. Chobot, "Czas pracy w znowelizowanym kodeksie pracy", Poznań 1998, s. 131-169.
  • Z. Hajn, "Elastyczność popytu na prace w Polsce. Aspekty prawne", w: E. Kryńska (red.) "Elastyczne formy zatrudnienia i organizacji pracy a popyt na pracę w Polsce", Warszawa 2003, s. 94-96.
  • E. Kwiatkowski, "Elastyczność popytu na pracę w teoriach rynku pracy", w: E. Kryńska (red.), "Elastyczne formy zatrudnienia i oorganizacji pracy a popyt na pracę w Polsce", Warszawa 2003.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000112999348

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.