PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | nr 3 | 17--25
Tytuł artykułu

Zastosowanie wspólnotowej koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego do nowego typu emerytury niezależnej od długości stażu ubezpieczeniowego

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zdaniem autora na gruncie wspólnotowych przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz polskich przepisów krajowych powstaje wiele problemów, wynikających z charakteru nowego rodzaju emerytury niezależnej od długości okresów ubezpieczenia. Oderwanie konstrukcji emerytalnej od jednego z jej istotnych elementów nabycia prawa stanowi przesłankę do dokonania nowelizacji przepisów wspólnotowych i ewentualnie prawa krajowego państw członkowskich, w których świadczenie to występuje. Te zmiany prawne miałyby na celu zagwarantowanie ochrony uprawnień emerytalnych w toku ich nabywania w poszczególnych państwach członkowskich, z których w co najmniej jednym prawo i wysokość świadczenia są niezależne od stażu emerytalnego.
Rocznik
Numer
Strony
17--25
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • T. Bińczycka-Majewska, Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej, Zakamycze 1999.
  • D. Dzienisiuk, Zabezpieczenie społeczne w Unii Europejskiej - koordynacja świadczeń, Warszawa 2004.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000120920154

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.