PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | nr 4 | 15--18
Tytuł artykułu

Klient specjalnych relacji

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autorzy piszą, że przy rosnącej konkurencji koszty pozyskania klientów na rynku B2B stają się coraz wyższe, natomiast rozwój technologii związanych z zarządzaniem bazami danych powoduje redukcję kosztów utrzymania klienta. Jedną z najbardziej popularnych koncepcji ukierunkowanych na wykorzystanie informacji o kliencie w celu wykreowania ściślejszych związków jest CRM (Customer Relationship Management). W szerokim rozumieniu CRM jest traktowany jako koncepcja zarządzaniu, polegająca na ukierunkowaniu wszystkich zasobów firmy na budowanie trwałych i ścisłych związków z klientami, w których szczególną uwagę zwraca się na ciągłą identyfikację ich potrzeb i oczekiwań. Podstawowym zadaniem systemu CRM jest identyfikacja klientów, ich seg-mentacja oraz określenie, którzy są dla firmy kluczowi, a następnie rozwijanie relacji z nimi. Aby zarządzanie relacjami z klientami przebiegało prawidłowo i było skutecznie, konieczne jest dokładne zaplanowanie tego procesu.
Rocznik
Numer
Strony
15--18
Opis fizyczny
Bibliografia
  • Burnett K.: Relacje z kluczowymi klientami. Analiza i zarządzanie, oficyna Ekonomiczna, Kraków 2002.
  • Brown S.A.: Strategiczne podejście do klientów, PWE, Warszawa 2003.
  • Cheverton R: Zarządzanie kluczowymi klientami, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2001.
  • Dziadkowiec J., Dziadkowiec P.: Kształtowanie relacji z klientami - czynności w procesach CRM w: Sposoby osiągania doskonałości organizacji w warunkach zmienności otoczenia - wyzwania teorii i praktyki, pod red. E. Skrzypek, UMCS, Lublin 2006.
  • Storbacka K., Lehtinen J.R.: Sztuka budowania trwałych związków z klientami. Customer Relationship Management, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2001.
  • Urbaniak M.: Budowanie relacji z klientami przez przedsiębiorstwa posiadające certyfikat systemu zarządzania: w: Klient w organizacji zarządzanej przez jakość, pod red. T. Sikory, AE Kraków, Kraków 2006.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000122334300

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.