PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | nr 1080 Rachunkowość zarządcza i controlling a strategie przedsiębiorstw i instytucji | 173--180
Tytuł artykułu

Kształtowanie obciążeń podatkowych na etapie planowania inwestycji

Warianty tytułu
Planning Tax Charges at a Point of Investment Planning
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autor skoncentrował się na planowaniu obciążeń podatkowych w momencie podejmowania decyzji, co do oplacalności realizacji projektu inwestycyjnego. Jednym z kluczowych elementów wpływających na wysokość płaconych w przyszłości podatków jest forma opodatkowania przedsiębiorstwa: na zasadach ogólnych według skali progresywnej, na zsadach ogólnych według podatku liniowego lub w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz w formie karty podatkowej (ryczałt w ustalonej kwocie). W zależności od podjętej decyzji, wartość obciążeń fiskalnych może być całkowicie różna. Autor ograniczył się do porównania, na podstawie przytoczonego przykładu, podatku liniowego na zasadach ogólnych z ryczałtem od przychodów.
EN
There are various views on corporate objectives in business theory and practice. Maximising profit or cash-flow, increase in the goodwill value, maintaining financial liquidity, etc. are listed as some objectives. Tax payments are inextricably linked to the aforementioned issues. The following paper is focused on tax charges planning at a point of deciding about the profitability of an investment project. (original abstract)
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000131013187

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.