PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | nr 7-8 | 71--74
Tytuł artykułu

Projekt dyrektywy zmieniającej dyrektywę 97/67/WE w sprawie pełnego urzeczywistnienia rynku wewnętrznego usług pocztowych Wspólnoty

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule autor zastanawia się nad rzeczywistymi skutkami pełnego otwarcia rynku pocztowego w 2009 r. Jego zdaniem powinno to spowodować rozwój aktywności nowych firm na rynku pocztowym i większą ofertę dla klienta. Autor twierdzi, że otwarcie to spowoduje także znaczne pogorszenie sytuacji operatora publicznego wyrażające się przede wszystkim spadkiem udziału w rynku i pogorszeniem sytuacji finansowej. Konieczność zapewnienia usług powszechnych przez operatora publicznego może dodatkowo utrudnić jego pozycję konkurencyjną i wymaga wypracowania specjalnego modelu sfinansowania kosztów netto świadczenia usług powszechnych. Autor dodaje, że ewentualna możliwość odstąpienia od cen jednolitych może pogorszyć przystępność świadczonych usług, co potwierdza przykład krajów, które ten rynek już zliberalizowały.
Rocznik
Numer
Strony
71--74
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • K. Kruszyński, Ewolucja prawa wspólnotowego w zakresie regulacji rynku pocztowego, "Prawo i Podatki Unii Europejskiej w praktyce", nr 5 (65).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000136108130

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.