PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | nr 2 | 31--34
Tytuł artykułu

Prewencja antymobbingowa

Warianty tytułu
Mobbing Prevention
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W Polsce problematyka mobbingu w miejscu pracy jest stosunkowo nowa, ale już bardzo nagłośniona medialnie i opisana w periodykach fachowych. W praktyce znajduje szerokie odzwierciedlenie w sporach toczonych na tle niezgodnego z prawem rozwiązania stosunku pracy, jako ostateczny argument dla swoich racji pracownicy bardzo często powołują się na mobbowanie w miejscu pracy, wywodząc z tego faktu prawo do wysokich odszkodowań. Jak wiadomo, kodeks pracy nakłada na pracodawcę obowiązek przeciwdziałania mobbingowi w miejscu pracy. Nie jest jednak do końca jasne, jak przeciwdziałanie to ma wyglądać, aby można było w trakcie sporu sądowego zasadnie twierdzić, iż obowiązki pracodawcy w tym zakresie zostały wypełnione. Opracowanie przypomina, co to jest mobbing, jak pracodawca odpowiada za mobbing, kto może być mobberem, a przede wszystkim na czym w praktyce może polegać przeciwdziałanie mobbingowi. (abstrakt oryginalny)
EN
In Poland, the problem of mobbing in the workplace is relatively new but far-famed in media and described in professional periodicals. In practice, is broadly reflected in trials concerning illegal termination of employment contracts. As the final argument of their virtues employees very often recall the mobbing in the workplace and they deduce from this fact the right to high compensations. As it is known Polish Labour Code impose a duty of counteraction mobbing in the workplace on an employer. However, it is still obscure, how this counteaction should look to enable an employer to claim during the trail that the duties imposed by Polish Labour Code were fulfilled. This article reminds readers what the mobbing is, how an employer is responsible for mobbing, who the mobber is and first of all how to counteract mobbing. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
31--34
Opis fizyczny
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000139497968

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.