PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2006 | nr 10 | 31--35
Tytuł artykułu

Przemiany w handlu hurtowym artykułami konsumpcyjnymi w Polsce - cz. 1

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przemiany w handlu hurtowym artykułami konsumpcyjnymi w Polsce, mimo że są oparte na sprawdzonych rozwiązaniach zagranicznych, przebiegają w inny sposób niż w rozwiniętej gospodarce rynkowej. Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać przede wszystkim w dwóch grupach uwarunkowań. Pierwsza z nich to uwarunkowania wynikające z określonego stanu wyjściowego, który został ukształtowany w systemie nakazowo-rozdzielczym. Druga zaś to uwarunkowania specyficzne dla okresu transformacji systemowej. W wyniku oddziaływania obu grup uwarunkowań dotychczasowe skutki przemian w handlu hurtowym w Polsce można określić terminem "nietypowe". W odróżnieniu od krajów o rozwiniętej gospodarce rynkowej, utrzymuje się bowiem duże znaczenie tradycyjnego hurtu instytucjonalnego, natomiast rola nowoczesnych form działalności hurtowej nadal jest niewielka. (abstrakt oryginalny)
Czasopismo
Rocznik
Numer
Strony
31--35
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Informacja o sieci handlu hurtowego artykułami konsumpcyjnymi według stanu na koniec grudnia 1990 roku, Departament Organizacji Rynku w Ministerstwie Rynku Wewnętrznego, Warszawa, 15 lutego 1992, OR-H-0792/91, s. 5, maszynopis powielony.
  • F. Misiąg, Makroekonomiczne funkcje handlu w transformowanej gospodarce, IRWiK, Warszawa 2002, s. 32.
  • F. Misiąg, Pomoc publiczna jako instrument poprawy jakości rynku, IRWiK, Warszawa 2004, s. 31, maszynopis powielany.
  • Raport o stanie handlu wewnętrznego w 2004 roku, praca zbiorowa pod kierunkiem naukowym U. Kłosiewicz-Góreckiej, Ministerstwo Gospodarki i Pracy, Warszawa 2005, s. 78 (tab. 23).
  • Rynek wewnętrzny w 1990 roku. Informacje i opracowania statystyczne, GUS, Warszawa 1991, s. 25-26.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000140319751

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.