PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | nr 10 | 32--39
Tytuł artykułu

Ubezpieczenie społeczne pracowników oraz osób prowadzących działalność na własny rachunek delegowanych do pracy na terytorium UE/EOG

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autorka przypomina, że jedną z czterech podstawowych swobód zagwarantowanych w Traktacie o utworzeniu Wspólnoty Europejskiej (TWE) jest swoboda świadczenia usług na terytorium Wspólnoty. Swoboda ta uprawnia usługodawcę, mającego siedzibę w jednym państwie członkowskim, do czasowego delegowania pracowników na terytorium innego państwa członkowskiego celem świadczenia tam usług. Zdaniem autorki cykliczne raporty Komisji Europejskiej, a także doświadczenia samych zainteresowanych, wskazują na istnienie wielu problemów na gruncie praktycznej realizacji tej swobody. Jednym z najważniejszych aspektów swobody świadczenia usług są problemy z zakresu zabezpieczenia społecznego pracowników delegowanych. Kwestie te regulowane są przez prawo wspólnotowe nazywane koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego.
Rocznik
Numer
Strony
32--39
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • http://ec.europa.eu/employment social/social security schemes/docs/posting pl.pdf.
  • http://www.zus.pl/default.asp?p=7&id=109.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000142618865

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.