PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2006 | nr 1104 Nowe kierunki w zarządzaniu przedsiębiorstwem : celowość, skuteczność, efektywność | 329--336
Tytuł artykułu

Nowa przedsiębiorczość warunkiem skuteczności firmy

Warianty tytułu
Modern Entrepreneurship as a Condition of the Company Effectiveness
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Głównym celem przeprowadzonych przez autora badań, była odpowiedź na pytanie, czy i w jakim zakresie małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) mogą ustabilizować swoje struktury i przyczynić się do rozwoju gospodarki regionalnej. Szczególną uwagę poświęciła autor problemom, które stanowią przeszkodę w działaniu MŚP w fazie ich powstawania i konsolidacji. W ramach badań, autor dokonał analizy głównych cech osobowości założycieli przedsiębiorstw w aspekcie ich wpływu na zachowania w biznesie. Badania są wynikiem ankiety, przeprowadzonej z udziałem 100 przypadkowo wybranych właścicieli MŚP, założonych po 1995 roku. Autor przeprowadził ankietę na terenie powiatu i starostwa częstochowskiego w latach 2002-2003.
EN
A sample group of one hundred people from small and medium enterprises, which operate in the area of Częstochowa and in its region was investigated. The ground was prepared with the help of questionnaire containing yes/no queries. Now, the collected material is being statistically formulated, and the full compilation will be presented after the whole process is finished. In short, the research was to show some aspects of an area, and a position occupied by employees in their workplace. (original abstract)
Twórcy
Bibliografia
  • Janiuk J., Strategiczne dostosowanie polskich i małych i średnich przedsiębiorstw do konkurencji europejskiej, Difin, Warszawa 2004.
  • Jasiński H.A., Przedsiębiorstwo innowacyjne na rynku, Książka i Wiedza, Warszawa 1992.
  • Kierunki działań rządu wobec małych i średnich przedsiębiorstw do 2002 roku, dokument rządowy przyjęty przez Radę Ministrów 2 maja 1999, Ministerstwo Gospodarki.
  • Małe i średnie przedsiębiorstwa, dokument rządowy przyjęty przez Radę Ministrów 26 kwietnia 2000.
  • Raport o stanie sektora marych i średnich przedsiębiorstw w Polsce w latach 1998-1999, Polska Fundacja Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Warszawa 2000.
  • Rogut A., Male i średnie przedsiębiorstwa w integracji ekonomicznej. Doświadczenia Unii Europejskiej. Lekcje dla Polski, Uniwersytet Łódzki, Łódź 2002.^
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000142732507

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.