PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2007 | nr 10 | 38--45
Tytuł artykułu

Położenie gmin wiejskich jako czynnik różnicujący dochody budżetowe samorządów lokalnych (na przykładzie gmin woj. kujawsko-pomorskiego)

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem pracy jest ocena wpływu miast na kształtowanie się dochodów budżetowych w gminach wiejskich. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że najwyższe dochody własne w budżetach osiągają gminy wiejskie zlokalizowane wokół dużych miast. Wpływy z dochodów w gminach wiejskich położonych w bliskim sąsiedztwie średnich miast okazały się nieco niższe. Najmniejsze dochody osiągają gminy wiejskie oddalone od ośrodków miejskich.
Rocznik
Numer
Strony
38--45
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • G. Benko: Geografia technopolii, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1993, s. 18.
  • R. Domański: Geografia ekonomiczna. Ujęcie dynamiczne, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2004, ss. 179-180.
  • Rocznik statystyczny województwa kujawsko-po-morskiego 2001, Urząd Statystyczny w Bydgoszczy 2001; Województwo kujawsko-pomorskie, podregio-ny, powiaty, gminy 2004, Urząd Statystyczny w Bydgoszczy 2004.
  • A. Wasilewski: Samorząd gminny jako czynnik poprawy konkurencyjności obszarów wiejskich, Praca doktorska napisana w Instytucie Ekonomiki Rolnic twa i Gospodarki Żywnościowej, Warszawa 2004, s. 89.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000143055982

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.