PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | nr 4 | 14--20
Tytuł artykułu

Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni w ramach środków pomocowych z EFS

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autorka pisze, że istnieje niepowtarzalna szansa wzmocnienia potencjału dydaktycznego polskich szkół wyższych, w tym podnoszenia innowacyjności nauczania. Do wykorzystania na lata 2007-2013 jest bowiem ponad 960 mln euro, co stanowi 8,41 proc. całego budżetu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Pierwszym etapem efektywnego wykorzystania środków pomocowych z omawianego funduszu jest przygotowanie do absorpcji, tj. przyjęcia i wykorzystania określonych zewnętrznych środków finansowych przez ubiegającego się o takie wsparcie. Zdaniem autorki możliwości pomyślnego zrealizowania zakładanych przez uczelnię celów na omawianej drodze są duże, a atrakcyjność programów pomocowych niewątpliwa.
Rocznik
Numer
Strony
14--20
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • J. Góra, Uczelnie mogą ubiegać się o 89 mln zł z UE, "Gazeta Prawna" z 30 stycznia 2008 r.
  • A. Miler, Fundusze strukturalne UE dla szkolnictwa wyższego, "Prawo i Podatki Unii Europejskiej" 2007, nr 7-8, s. 21 i nast.
  • P. Przybysz, Ryzyko przy aplikowaniu o fundusze pomocowe UE jako miara przygotowania samorządów do ich absorpcji, "Samorząd Terytorialny" 2007, nr 1-2, s. 86 i nast.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000150275803

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.