PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | nr 7-8 | 11--16
Tytuł artykułu

Warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Finlandii

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autorka przekonuje, że Finlandia przyciąga inwestorów zagranicznych najprostszymi na świecie procedurami uruchamiania własnej firmy oraz przyjaznym otoczeniem biznesu. Rząd fiński zachęca zagraniczne firmy do zakładania przedsiębiorstw i inwestowania na przykład w produkcję, turystykę i usługi, przez różne formy wsparcia o charakterze podatkowym i regionalnym. Zdaniem autorki rynek fiński jest niezwykle przyjazny dla prowadzenia działalności gospodarczej, a Finlandia należy do światowych liderów, jeśli chodzi o brak korupcji i biurokracji. W raporcie opracowanym przez kanadyjski Instytut Frasera Finlandia została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w grupie 123 badanych państw pod względem braku barier biurokratycznych i regulacji administracyjnych, jakie napotykają podmioty podejmujące działalność gospodarczą. W badaniu brano pod uwagę m.in. procedury obowiązujące przy zakładaniu przedsiębiorstw i czas potrzebny na załatwienie wszystkich formalności.
Rocznik
Numer
Strony
11--16
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • M. Czerniakiewicz, Jak założyć firmę w Unii Europejskiej. Opinia eksperta, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2005, s. 127.
  • M. Turczyk, Na jakie fundusze strukturalne może liczyć przedsiębiorca w Finlandii, Gazeta Prawna, Poradnik emigranta - www.gazetaprawna.pl
  • K. Wach, Jak założyć firmę w Unii Europejskiej, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2005.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000151954779

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.