PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2008 | nr 11 | 79--84
Tytuł artykułu

Bankowość spółdzielcza w Polsce

Autorzy
Warianty tytułu
Cooperative banking in Poland
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Banki spółdzielcze w Polsce dążą obecnie do konsolidacji w celu zwiększania podstawowych wartości, takich jak suma bilansowa czy kapitały własne. W konsekwencji ten segment branży staje się mniej zdywersyfikowany w porównaniu do pozostałych banków komercyjnych. Banki spółdzielcze stają się klasyczną jednorodną grupą silnych lokalnych banków, co zbliża je do tego typu banków w innych krajach UE. (abstrakt oryginalny)
EN
Nowadays cooperative banks in Poland tend to consolidate in order to increase the average, basic values (balance sum, prime funds). Consequently, this sector will be by far less diversified than the sector of the commercial banks. Cooperative banks are transforming into a classic, homogeneous group of powerful local banks, known in the countries of the European Union, which supply the bank system with funds. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
79--84
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • 1. Ustawa z dnia 24 czerwca 1994 r. o restrukturyzacji banków spółdzielczych i Banku Gospodarki Żywnościowej oraz o zmianie niektórych ustaw.
  • 2. Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe.
  • 3. Ustawa z dnia 7 grudnia 2000 r. o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających.
  • 4. Banki spółdzielcze w Polsce, Komisja Nadzoru Bankowego, Wyd. NBP, Warszawa, marzec 2006.
  • 5. www.bs.net.pl
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000157157460

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.