PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2009 | nr 4 | 28--31
Tytuł artykułu

Własność przedsiębiorstw przemysłowych a ich innowacyjność w regionach Polski - wypisy z badań

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W krajach przechodzących etap transformacji struktura własności kapitału wpływa na procesy ekonomiczne, w tym również na aktywność innowacyjną w przemyśle. Prowadzone badania wskazują, że kluczem do akceleracji rozwoju ekonomicznego jest transfer technologii z zagranicy. Przedsiębiorstwa krajowe zlokalizowane w regionach charakteryzują się niskim poziomem skłonności do podejmowania ryzyka. W miarę upływu czasu aktywność innowacyjna tych podmiotów porównywalna jest do ich zagranicznych konkurentów, a czynnik własności przestaje odrywać istotną rolę w procesie zróżnicowania innowacyjnego. (abstrakt oryginalny)
Rocznik
Numer
Strony
28--31
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • [1] AUDRBTSCH D., Innovation and Industry Euolution, MIT Press, Cambridge MA 1995.
  • [2] FRENKEL A., Barriers and Limitations in the Deve-lopment of Industrial Innovation in the Region, "European Planning Studies", 2003, vol. 11. no. 2.
  • [3] KURGMAN P., Geography and Trade, MIT Press, Cambridge MA 1991.
  • [4] ŚWIADEK A., Innowacyjność przedsiębiorstw przemysłowych regionu zachodniopomorskiego w latach 1997-2003 w: Innowacje w działalności przedsiębiorstw w integracji z Unią Europejską, (red.) JANASZ W., Difin, Warszawa 2005.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000158353907

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.