PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | z. 115 | 115--124
Tytuł artykułu

Manufacture of Regional Products and Agrotourism as an Example of the Use of Natural Values of Tuscany

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Agroturystyka z roku na rok staje się coraz bardziej znaczącym elementem turystyki, jako jedna z wiodących gałęzi gospodarki Toskanii. W regionie wzrasta ilość gospodarstw agroturystycznych, a co najważniejsze, chętnych osób, które chcą z agroturystyki skorzystać. Turystyka opierająca się na gościnie w gospodarstwie rolniczym współistnieje w Toskanii z bardzo bogatą gamą produktów regionalnych wytwarzanych w terenach wiejskich. Wśród obecnie zarejestrowanych, wiele produktów zyskało sławę ogólnonarodową, a niektóre ogólnoświatową. Zarówno świadczenie usług agroturystycznych jak i produkcja wyrobów tradycyjnych stymulowana jest przez korzystne ustawy i rozporządzenia uchwalane przez rząd Republiki Włoskiej oraz przez rząd Regionu Toskanii. (fragm. oryg. streszcz.)
EN
The developed agrotourism and a rich range of regional products point to broad opportunities of attracting tourists by Tuscany. The region takes a leading place in Italian statistics with respect to the number of tourists (38 million in 2002), agrotourist farms (1,406 in 1998) and of traditional products (424 in 2003). The present article conditions favouring the appearance of the both elements of the broadly conceived tourism. (original abstract)
Twórcy
autor
Bibliografia
  • Barbieri G., 1972, Toscana, UTET, Torino.
  • Gurgul J., 2002, Monografia turystyczna Toskanii, Praca magisterska w archiwum Zakładu Geografii Turystycznej i Uzdrowiskowej, IGiGP UJ, Kraków.
  • Piano di Indirizzo regionale dell'agriturismo, Consiglio Regionale, Regione Toscana, 1998, Firenze
  • Telleschi A., 1992, Turismo verde e spazio rurale in Toscana, ETS Editrice, Pisa.
  • X Rapporto sul turismo italiano, praca zbiorowa, 2000, Mercury s.r.l., Firenze.
  • http://www.rete.toscana.it/sett/agric/agriturismo/pdipartel.doc
  • http://www.rete.toscana.it/sett/agric/agriturismo/Ir76_94.doc
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000158418948

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.