PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1996 | 3 | nr 723 | 101--104
Tytuł artykułu

Analiza punktu progowego w decyzjach inwestycji rzeczowych

Autorzy
Warianty tytułu
Break-Even Analysis in Capital Budgeting Decision Making
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Jedną z częściej stosowanych metod wykorzystywanych w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych jest analiza punktu progowego (break-even analysis). W metodzie tej analizuje się relacje między zyskownością a sprzedażą, mianowicie ustala się poziom sprzedaży, przy którym zyskowność osiąga wartość zerową. Wtedy wiadomo, że jeśli sprzedaż będzie wyższa od wartości punktu progowego, to projekt będzie korzystny i jego przyjęcie przyczyni się do wzrostu rynkowej wartości firmy. Najczęściej zyskowność jest określana przez relację zysku do kapitału, sprzedaży lub kosztów. Jednak w procesach decyzyjnych z obszaru inwestycji rzeczowych za zyskowność przyjmuje się inny miernik, mianowicie strumień gotówki (cash flow). W takim razie podstawową relację rozpatrywaną w analizie progowej określa uzależnienie teraźniejszej wartości netto przepływów gotówkowych od sprzedaży. (fragment tekstu)
EN
Break-even analysis is using unidentifying main variables. In capital budgeting this analysis focuses on the relationship between present value of cash-flows and sales volume. The break-even point is the level of sales necessary to produce a NPV = 0 zł. (original abstract)
Rocznik
Tom
3
Numer
Strony
101--104
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Block S.B., Hirt G.A.: Foundations of Financial Management. Homewood: IRWIN 1992.
  • Schall L.D., Haley Ch.W.: Introduction to Financial Management. New York: McGraw-Hill 1980.
  • Seitz N.E.: Capital Budgeting and Long-term Financing Decisions. Chicago: The Dryden Press 1990.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171186458

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.