PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | nr 753 Funkcje układu instytucjonalnego w kreowaniu rozwoju lokalnego i regionalnego | 16--39
Tytuł artykułu

Regiony jako pośrednie ogniwo rządów

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Konieczność zdynamizowania zmian strukturalnych i wyeliminowania nieefektywnego wykorzystania zasobów w regionach nie jest możliwa bez kształtowania nowych podstaw i zasad polityki gospodarczej i społecznej układu regionalnego, a przede wszystkim bez powołania odpowiednich struktur, które będą mogły to czynić z mocy prawa, dysponując określonymi środkami. Oczekiwany przełom może przynieść tylko kontynuacja reformy struktur państwa, jak również zmian w terytorialnym podziale kraju oraz adekwatne do potrzeb określenie kompetencji układu terytorialnego. Należy wyraźnie stwierdzić, że skuteczność działania polityki regionalnej, wobec wyzwań, jakie stoją przed polską gospodarką, zależy w decydującym stopniu od charakteru współdziałania w zakresie polityki regionalnej na dwu podstawowych szczeblach - państwa i regionu. (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • Klamut M.: Mechanizmy oddziaływania państwa na procesy inwestycyjne i lokalizacyjne. [w:] Polityka regionalna - kierunki i instrumentacja. Red. B. Winiarski. Wrocław AE 1994, s. 43.
  • Pyszkowski A.: Zasady polityki regionalnej państwa. "Gospodarka Narodowa" 1995 nr 2/3.
  • The Rise of Meso Government in Europe. Red. Ł.I. Sharpe. Londyn 1993.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171186995

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.