PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | z. 105 | 155--169
Tytuł artykułu

Czy w modelu NPV konieczne jest założenie o tym, że kolejne dodatnie przypływy pieniężne są reinwestowane do końca okresu inwestycyjnego?

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem niniejszego artykułu jest przybliżenie mechanizmu dyskontowania i logiki uwzględniania kosztu kapitału w metodzie NPV oraz dokładne doprecyzowanie kwestii związanych z przedstawianym w literaturze zarówno polskiej, jak i zagranicznej, założeniem o tym, że dodatnie przepływy pieniężne muszą być reinwestowane od momentu ich pojawienia się do końca okresu inwestycyjnego2. Według niektórych autorów założenie to jest konieczne i wyraża się implicite w wartości NPV. Niniejsze opracowanie ma udowodnić, że to założenie nie musi być przyjmowane w modelu NPV w wielu przypadkach.(fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
155--169
Opis fizyczny
Twórcy
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, doktorant
Bibliografia
  • Jakubczyc J., Metody oceny projektu gospodarczego. Podręcznik akademicki, Wydawnictwo naukowe PWN, Warszawa 2008.
  • Reinhart W., Capital Budgeting and the Reinvestment Assumption, Alternative Perspectives on Finance Fifth Biennal Conference, Dundee, Scotland, Juli 23-25, 2000
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171188885

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.