PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2004 | Kierunki rozwoju logistyki w Polsce w świetle tendencji światowych | 323--333
Tytuł artykułu

Polski system edukacji w zakresie logistyki - stan obecny a nowoczesne modele nauczania

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Na podstawie powyższych rozważań można sformułować wniosek, że w zarządzaniu łańcuchami logistycznymi, gdy konieczne stają się wyjście poza granice systemu logistycznego pojedynczego przedsiębiorstwa i koordynacja działań w ramach poszczególnych systemów i między nimi, nie ma już miejsca zarówno dla menedżerów amatorów, jak i dla niewykształconej kadry logistycznej stanowisk wykonawczych. Okazuje się bowiem, że realizacja koncepcji łańcuchów logistycznych wymusza konieczność posiadania kompetencji umożliwiających profesjonalne wykonywanie funkcji logistycznych zarówno bezpośrednio przez zatrudnionych na danym odcinku, jak również we współpracy z pracownikami systemów logistycznych tworzących inne ogniwa. Wiąże się to z koniecznością posiadania ściśle specjalistycznej wiedzy, bardzo dobrych umiejętności stricte logistycznych, ale także zdolności do samodzielnego rozwiązywania niekonwencjonalnych, pojawiających się nagle problemów, jak i umiejętności organizacyjnych i interpersonalnych. Budowaniu modelu odpowiednich kompetencji, postaw, zachowań i odpowiedzialności może służyć jedynie właściwy system edukacji logistycznej oparty na wieloetapowości kształcenia logistyków oraz na jednolitym profilu tematycznym w systemie szkolnictwa wyższego. (fragment tekstu)
Twórcy
  • Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Bibliografia
  • M. Chaberek: Podstawowe kierunki kształtowania systemu edukacji logistycznej w Polsce. W: Wyjść naprzeciw logistycznym wyzwaniom XXI wieku. ILiM. Poznań 2000, s. 337
  • D. Kisperska-Moroń: Zarządzanie logistyczne: nowoczesne wzorce kształcenia w uczelniach ekonomicznych i szkołach zarządzania. W: Wyjść naprzeciw logistycznym wyzwaniom XXI wieku. ILiM. Poznań 2000
  • Logistyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Red. J. Witkowski. AE, Wrocław 2002, s. 230-233.
  • C. Mailliard, J. Dudek: Kadry dla centrów logistycznych, model kompetencji i problemy kształcenia. W: Centra Logistyczne w Polsce. WZL, Wrocław 2001, s. 57-58.
  • M. Przybył: Dzisiaj, jutro logistyki - koncepcje kształcenia. "Logistyka a Jakość" 2000, nr 2, s. 7.
  • A. Skowrońska: Czego oczekują przedsiębiorstwa od kandydatów na menedżera ds. logistyki. "Gospodarka Materiałowa i Logistyka" 2000, nr 12, s. 288-291
  • A. Skowrońska: Kwalifikacje kadry logistycznej w obliczu integracji z Unią Europejską. Eurologistyka drogą do sukcesu firmy. III Ogólnopolskie Warsztaty Logistyczne. AE. Poznań 2001. s. 35-41.
  • B. Sojkin, M. Urbaniak: Nowy profil wykształcenia towaroznawcy. "Logistyka a Jakość" 2000, nr 3, s. 64.
  • G.J. Zenz: Purchasing and the Management of Materials. John Wiley & Sons, New York 1994, Cyt. za: D. Kisperska-Moroń: Wpływ tendencji integracyjnych na rozwój zarządzania logistycznego. AE, Katowice 2000. s. 241-242.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171197663

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.