PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | nr 11 | 41--51
Tytuł artykułu

Problemy zagospodarowania turystycznego Zalewu Siemianówka

Warianty tytułu
The Problem of Touristic Development of Siemianówka Reservoir
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem artykułu jest wskazanie problemów i możliwości zagospodarowania Zalewu Siemianówka pod względem turystycznym. Badania wykazały, że pomimo bogatych walorów turystyczno-rekreacyjnych, Zalew Siemianówka nie posiada rozbudowanej infrastruktury turystycznej i nadal brak jest zainteresowania tym obszarem ze strony władz samorządowych gminy Narewka i Michałowo. Stwierdzono, że zagospodarowanie turystyczne przyczyni się do poprawy infrastruktury turystycznej, podniesie standard wypoczynku, co spowoduje "przyciągnięcie" większej liczby turystów do tak atrakcyjnego obszaru, ale niezbyt często odwiedzanego. Pozwoli to na przekonaniu społeczeństwa o potrzebie zagospodarowania Zalewu Siemianówka pod względem turystycznym, które przyczyni się do atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego i poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego. (abstrakt oryginalny)
EN
The purpose of the article is to indicate problems and possibilities of touristic development of Siemianówka reservoir. Despite touristic and recreational values, Siemianówka reservoir doesn't have developed touristic infrastracture. What is more there is no interest from local government (Narewka and Michałowo municipality) in area mentioned. Touristic management will help to develop touristic infrastructure, will increase the standard of recreaction which will bring bigger number of tourists to such an attractive area. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
41--51
Opis fizyczny
Twórcy
  • Politechnika Białostocka
Bibliografia
  • 1. Jalinik M., Rozwój produktów turystycznych w regionie Puszczy Białowieskiej, [w:] Roczniki Naukowe Seria, 1.11, z. 4, Warszawa-Poznań-Olsztyn 2009.
  • 2. Rąkowski G., 2004, Koncepcja rozwoju turystyki na obszarze "Krainy Żubra", Hajnówka.
  • 3. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171211659

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.