PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 3 | 104--113
Tytuł artykułu

Prognozy rozwoju światowej produkcji rolnej i jej konsumpcji oraz zużycia na cele nieżywnościowe w latach 2011-2020

Autorzy
Warianty tytułu
Development Forecasts for Global Agricultural Production and its Consumption as Well as Use for Non-Food Purposes in 2011-2020
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W drugiej połowie 2011 r. OECD i FAO opublikowały raport na temat prognozy rozwoju surowców rolnych i żywności w latach 2011-2020. Mimo dużego prawdopodobieństwa niesprawdzenia się prognoz, w niniejszym artykule poddano analizie najważniejsze konkluzje raportu. W ostatnich latach znaczna część publikacji poświęcana rozwojowi produkcji rolnej akcentowała słabiej lub mocniej pewną sprzeczność między wyżywieniem ludności świata a tendencją do przeznaczania surowców rolnych na biopaliwa. Opracowanie sporządzone w 2011 r. nie zawiera żadnych aluzji na temat. Pomija wszelkie wątpliwości, skupiając się na potrzebie włączenia rolnictwa do rozwiązywania obydwu wielkich problemów świata. Wieś i rolnictwo stają wobec konieczności rozszerzenia swojej dotychczasowej misji żywienia o misję zabezpieczenia ludzkości w paliwa płynne. Dla Polski, która poszukuje nowych obszarów do idustrializacji kraju, to nowe spojrzenie jest interesujące. Polska powinna zaangażować się w taki rozwój rolnictwa, aby pełniło ono dwie misje: misję wkładu w wyżywienie narodu oraz misję wkładu w rozwiązanie problemów paliwa płynnego. (abstrakt oryginalny)
Rocznik
Numer
Strony
104--113
Opis fizyczny
Twórcy
  • Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - PIB, Warszawa
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171213105

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.