PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 243 Gospodarka lokalna w teorii i praktyce | 126--133
Tytuł artykułu

Funkcjonowanie jednostek pomocniczych (osiedli) w Łodzi : analiza wyników badania pilotażowego

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Activity of Auxiliary Units in Łódź According to their Bodies : Analysis of Pilot Survey
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Jednostki pomocnicze są jednym z przejawów demokratycznego i w pełni zdecentralizowanego państwa. Mogą być również traktowane jako płaszczyzna budowania i rozwijania mechanizmów partnerstwa władzy publicznej i społeczeństwa w procesie realizacji zadań publicznych. Opracowanie jest próbą odpowiedzi na pytanie o rzeczywistą rolę i znaczenie jednostek pomocniczych w strukturze gminy. Rozważania oparto na wynikach badania ankietowego dotyczącego wybranych zagadnień związanych z organizacją i funkcjonowaniem jednostek pomocniczych na terenie miasta Łodzi. (abstrakt oryginalny)
EN
Jednostki pomocnicze są jednym z przejawów demokratycznego i w pełni zdecentralizowanego państwa. Mogą być również traktowane jako płaszczyzna budowania i rozwijania mechanizmów partnerstwa władzy publicznej i społeczeństwa w procesie realizacji zadań publicznych. Opracowanie jest próbą odpowiedzi na pytanie o rzeczywistą rolę i znaczenie jednostek pomocniczych w strukturze gminy. Rozważania oparto na wynikach badania ankietowego dotyczącego wybranych zagadnień związanych z organizacją i funkcjonowaniem jednostek pomocniczych na terenie miasta Łodzi.(original abstract)
Słowa kluczowe
Twórcy
  • Uniwersytet Łódzki
Bibliografia
  • Kalisiak-Mędelska M. [2011], Znaczenie samorządu pomocniczego w realizacji zadań publicznych. Wprowadzenie do tematu, [w:] Gospodarka przestrzenna XXI wieku - nowe wyzwania, red. S. Korenik, Z. Przybyła, Prace Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu nr 152, Wyd. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Wrocław.
  • Matczak P. [1999], Udział społeczeństwa w podejmowaniu decyzji lokalnych, [w:] Aktywizacja zawodowa mieszkańców wsi, red. M. Kramarz, P. Topiński, Fundacja Idealna Gmina, Warszawa.
  • Regulski J., Górski D. [2007], Koncepcja reformy jednostek pomocniczych miasta Poznania (założenia), Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Warszawa-Szczecin.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171213485

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.