PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2012 | nr 248 Sukces w zarządzaniu kadrami : elastyczność w zarządzaniu kapitałem ludzkim. T. 1, Problemy zarządczo-ekonomiczne | 180--188
Tytuł artykułu

Wykorzystanie audytu personelu w uelastycznieniu zatrudnienia

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Using Personnel Audit in Improving the Flexibility of Employment
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W pierwszej części artykułu odniesiono się do kwestii uelastycznienia zatrudnienia, zwracając uwagę przede wszystkim na korzyści i koszty związane z tym procesem, zarówno z perspektywy pracodawcy, jak i pracownika. W dalszej części przedstawiono podstawowe informacje na temat audytu personalnego i obszarów jego zastosowania w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Szczególną uwagę poświęcono kwestii audytu personelu i jego wymiarów. W ostatniej części artykułu zaprezentowano możliwości wykorzystania wyników audytu personelu w kształtowaniu modelu zatrudnienia oraz identyfikację zjawisk pojawiających się w tym obszarze. Uwagę zwrócono na tworzenie stałych modeli zatrudnienia oraz tzw. satelitarnych opartych na umowach "śmieciowych". (abstrakt oryginalny)
EN
W pierwszej części artykułu odniesiono się do kwestii uelastycznienia zatrudnienia, zwracając uwagę przede wszystkim na korzyści i koszty związane z tym procesem, zarówno z perspektywy pracodawcy, jak i pracownika. W dalszej części przedstawiono podstawowe informacje na temat audytu personalnego i obszarów jego zastosowania w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Szczególną uwagę poświęcono kwestii audytu personelu i jego wymiarów. W ostatniej części artykułu zaprezentowano możliwości wykorzystania wyników audytu personelu w kształtowaniu modelu zatrudnienia oraz identyfikację zjawisk pojawiających się w tym obszarze. Uwagę zwrócono na tworzenie stałych modeli zatrudnienia oraz tzw. satelitarnych opartych na umowach "śmieciowych". (original abstract)
Twórcy
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Bibliografia
 • Audyt wewnętrzny w doskonaleniu instytucji, red. M. Lisiński, PWE, Warszawa 2011.
 • Elastyczne zarządzanie kapitałem ludzkim w organizacji wiedzy, red. M. Juchnowicz, Difin, Warszawa 2007.
 • Elastyczne formy pracy. Szanse i zagrożenia, red. C. Sadowska-Snarska, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku, Białystok 2008.
 • Gableta M., Człowiek i praca w zmieniającym się przedsiębiorstwie, AE, Wrocław 2003 (za: M. Majowska, Rola audytu personalnego w zwiększaniu efektywności zzl, [w:] Efektywność zarządzania zasobami ludzkimi, red B. Urbaniak, UŁ, Łódź 2011).
 • Kupperschmidt B.R., Multigenerational employes: Strategies for effective management, "The Health Care Manager" 2000, no. 19.
 • Miś A., Tożsamość generacji w organizacji. Wyzwania dla zarządzania zasobami ludzkimi, Kraków 2012, tekst niepublikowany.
 • Pocztowski A., Miś A., Analiza zasobów ludzkich w organizacji, AE, Kraków 2001.
 • Pocztowski A., Zarządzanie zasobami ludzkimi, PWE, Warszawa 2007.
 • Sapeta T., Audyt personalny jako narzędzie wspierające zarządzanie zasobami ludzkimi, Zeszyty Naukowe AE w Krakowie nr 679, Kraków 2005.
 • Standards of the Professional Practice of Internal Auditing, The Institute of Internal Auditors, Altamonte Springs, Florida 2001.
 • Wierzchoń M., Elastyczne formy zatrudnienia - szansa i zagrożenie dla kobiet na rynku pracy, http:// www.rowniwpracy.gov.pl.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171214347

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.