PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | Polski transport w europejskiej przestrzeni gospodarczej | 201--213
Tytuł artykułu

Kategoryzacja usług pocztowych w aspekcie integracji Polski z Unią Europejską

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Pozytywnym skutkiem wprowadzenia kategoryzacji i ustalenia odpowiednich parametrów jakościowych określających wymagania w stosunku do terminowości przebiegu przesyłek pocztowych jest możliwość łatwego porównania poziomu jakości świadczenia usług pocztowych w Polsce z poziomem osiąganym w krajach UE. Jednocześnie wprowadzenie kategoryzacji przesyłek pocztowych wzbogaciło ofertę handlową poczty i jest kolejnym krokiem operatora publicznego w Polsce w procesie dostosowywania sektora pocztowego do zaleceń zawartych w Dyrektywach UE (97/67/WE i 2002/39/WE). (fragment tekstu)
Twórcy
Bibliografia
  • Stolarczyk A.: Jakość usług powszechnych świadczonych w Polsce w świetle prawa i standardów europejskich oraz przepisów krajowych. "Przegląd Telekomunikacyjny i Wiadomości Telekomunikacyjne" 2003, nr 10, s. 507-511.
  • http://www.ipc.be/(2005 r.).
  • Lipińska E., Wysoczańska D.: Eksploatacja pocztowa. Wydawnictwo Helena Bęben Jaworska, Wrocław 1999, s. 35.
  • Monitorowanie jakości usług pocztowych o charakterze powszechnym: Red. A. Panasiuk. Uniwersytet Szczeciński, Szczecin 1998, s. 31.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171216471

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.