PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2011 | nr 23 Problemy handlu zagranicznego i gospodarki światowej | 67--81
Tytuł artykułu

Konkurencyjność województwa zachodniopomorskiego w pozyskiwaniu zagranicznych inwestorów bezpośrednich

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Konkurrenzfähigkeit der Woiwodschaft Westpommern um die Gewinnung der Ausländischen Investoren
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem niniejszego opracowania jest analiza tendencji w napływie bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) do województwa zachodniopomorskiego na tle innych województw w Polsce. W analizie skoncentrowano się, po pierwsze, na wielkości i stopie wzrostu BIZ, po drugie, liczbie podmiotów zagranicznych inwestujących kapitał w tej formie, po trzecie, na krajach pochodzenia udziałowców zagranicznych i po czwarte, na rodzajach prowadzonej przez nich działalności. Mierniki te w sposób syntetyczny odzwierciedlają konkurencyjność analizowanego regionu w pozyskiwaniu inwestycji bezpośrednich, a zarazem świadczą o jego atrakcyjności dla zagranicznych inwestorów. W końcowej części opracowania zwrócono uwagę na najważniejsze czynniki, które determinują tę atrakcyjność. (fragment tekstu)
Bibliografia
  • Działalność gospodarcza podmiotów z kapitałem zagranicznym w 2000 i 2008 roku, GUS, Warszawa 2001 i 2009.
  • Działalność gospodarcza podmiotów z kapitałem zagranicznym w województwie zachodniopomorskim w 2008 roku, Urząd Statystyczny w Szczecinie, Szczecin 2009.
  • Inwestycje zagraniczne w Polsce. Raport roczny, IKiCHZ/IBR, KiK, Warszawa 2008 i wcześniejsze wydania.
  • Misala J., Podstawowe problemy pomiaru konkurencyjności gospodarki kraju, w: Polska. Raport o konkurencyjności 2006. Rola innowacji w kształtowaniu przewag konkurencyjnych, red. M.A. Weresa, SGH, Warszawa 2006.
  • Radło M.J., Offshoring usług do Polski, w: Polska. Raport o konkurencyjności 2008. Konkurencyjność sektora usług, red. M.A. Weresa. SGH, Warszawa 2008.
  • World Investment Report 2008, United Nations, New York-Geneva 2008.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171216771

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.