PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2005 | nr 3 | 124--133
Tytuł artykułu

Edukacja dla rozwoju - nowe podejście do zarządzania w szkole akademickiej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Celem artykułu jest próba stworzenia modelu uczelni przyszłości, odpowiadającej na oczekiwania rynku i uwarunkowania trwałego rozwoju. Zaproponowany model wynika z badania trendów i obserwacji zmian dokonujących się w wybranych łódzkich uczelniach, na tle transformacji dużego miasta od epoki monokultury przemysłu tekstylnego do epoki postindustrialnej. Na ostateczny kształt modelu wpłynęło w dużym stopniu doświadczenie zawodowe autorki, wynikające z pełnienia funkcji pełnomocnika rektora ds. kształcenia w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. (fragment tekstu)
Rocznik
Numer
Strony
124--133
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
 • 1. Adamiak W., (2004), Da się mieszkać i to nieźle - próba sprawdzenia możliwości adaptacji łódzkich obiektów pofabrycznych na cele mieszkaniowe, [w:] "Szanse na zmianę funkcji starych obiektów przemysłowych w Łodzi i województwie", projekt sfinansowany przez WSHE w Łodzi w ramach Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Łódzkiego, Łódź.
 • 2. Borgnakke K., (2004), Uczenie się poprzez praktykę - badania etnograficzne i analiza polemik na temat "uczenia się przez działanie", Innowacje w edukacji akademickiej, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
 • 3. Dawidziuk S., (2003), Czy przedsiębiorczości można się nauczyć, materiały konferencyjne "Oczekiwania biznesu wobec wyższych studiów menedżerskich", Łódź, 12-13 czerwca.
 • 4. Hibner E., (2004), Perspektywy i wyzwania szkolnictwa wyższego w procesie integracji europejskiej, Innowacje w edukacji akademickiej, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
 • 5. Jaworowski H., Kozicki J., (2004), Studium przypadku: rewitalizacja budynku poprzemysłowego, problemy i możliwości, [w:] "Szanse na zmianę funkcji starych obiektów przemysłowych w Łodzi i województwie", projekt sfinansowany przez WSHE w Łodzi w ramach Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Łódzkiego, Łódź.
 • 6. Jedność, solidarność, różnorodność Europy, jej narodów i jej terytorium, (2001), Drugi raport w sprawie gospodarczej i społecznej spójności, Komisja Europejska.
 • 7. Katalog wystawy: Płaszczyzna i przestrzeń, (2005), prezentacja prac studentów I i II roku studentów kierunku grafika z przedmiotu "Wiedza o działaniach i strukturach wizualnych", prowadzonego przez prof. E. Gawlikowską-Łabęcką, Galeria Patio, WSHE, Łódź, maj.
 • 8. Kożuch B., (2002), Zarządzanie publiczne. Istota i zakres pojęcia, "Współczesne Zarządzanie" nr 2.
 • 9. Kryńska A., (2003), Edukacja dla sfery gospodarczej w dobie globalizacji, materiały ogólnopolskiej konferencji: "Oczekiwania biznesu wobec wyższych studiów menedżerskich", Łódź, 12-13 czerwca.
 • 10. Mandziuk A., (2005), Projekt artystycznego inkubatora przedsiębiorczości, WSHE, Łódź, (materiał niepublikowany).
 • 11. Matusiak K.B., (2001), Uczelniany inkubator przedsiębiorczości, opracowanie wykonane dla WSHE, Łódź, wrzesień.
 • 12. Walczak B.M., (2004), Stare budynki przemysłu włókienniczego w Łodzi i regionie: podatność na przekształcenia i dobór nowych funkcji, [w:] "Szanse na zmianę funkcji starych obiektów przemysłowych w Łodzi i województwie", projekt sfinansowany przez WSHE w Łodzi w ramach Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Łódzkiego, Łódź.
 • 13. Wesołowski J., (2004), Urbanistyczne aspekty adaptacji dziedzictwa przemysłu, [w:] "Szanse na zmianę funkcji starych obiektów przemysłowych w Łodzi i województwie", projekt sfinansowany przez WSHE w Łodzi w ramach Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Łódzkiego, Łódź.
 • 14. Wodnicka D., (2004), Dlaczego TBL? W odpowiedzi na wyzwania stojące przed dydaktyką szkoły wyższej, Innowacje w edukacji akademickiej, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Łódź.
 • 15. www.inkubatory.pl, (2005).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000171217073

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.